Producenci

Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni CL70 Dezyfektar 5L

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 155,00 zł 155.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

CL70 Dezyfektar

Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni

w warunkach przemysłowych i domowych, w branży medycznej i przemyśle spożywczym oraz zakładach użyteczności publicznej, a także do dezynfekcji powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością. Zalecany do stosowania w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, fitness, masażu i SPA oraz szkołach , przedszkolach, w domach opieki i sanatoriach.

 

Wyłącznie do użytku zewnętrznego!

 

Skład: 100g płynu zawiera

Substancja czynna: 65g etanol (Nr WE 200-578-6, Nr CAS 64-17-5), 5g 2-propanol (propan-2-ol) (Nr WE 200-661-7, CAS  67-63-0) Substancje pomocnicze: woda oczyszczona.

 

Wykazuje działanie bakterio-, prątko-, drożdzako- i wirusobójcze

 

POSTĘPOWANIE w zakresie dezynfekcji powierzchni KROK PO KROKU.

  1. Płyn CL70 Dezyfektar należy przygotować bezpośrednio przed wykonaniem pracy.
  2. Usuń z powierzchni poziomych (schody, rampy załadowcze, podłogi) zbędne kartony, papier, śmieci.
  3. Płyn CL70 Dezyfektar może być stosowany w procesie ręcznym lub mechanicznym. Nanieś preparat na czyszczoną powierzchnię.
  4. W razie potrzeby miejsca trudno dostępne (klamki, toalety, kubły itd.) spryskaj ponownie lub doczyść ręcznie używając szczotki.
  5. Pozostaw do wyschnięcia lub zetrzyj jednorazowym czyściwem (ręcznik papierowy). Czyściwo usuwaj zgodnie z systemem usuwania odpadów obowiązujących w przedsiębiorstwie.
  6. Podczas pracy możesz używać odzież ochronną i rękawice ochronne dla własnego bezpieczeństwa.
  7. Zapisz wykonaną pracę w karcie mycia i dezynfekcji jeśli ją posiadasz.
  8. Dokładne mycie magazynów, hal, ramp załadowczych i innych powierzchni przemysłowych należy przeprowadzać zgodnie z harmonogramem mycia lub w razie konieczności częściej.

 

Instrukcja użycia:

Preparat gotowy do użycia – nie rozcieńczać!

 

Dezynfekcja rąk.

Przed dezynfekcją należy umyć i osuszyć ręce. Podczas całego czasu aplikacji ręce muszą być nawilżone skoncentrowanym preparatem. Wcierać aż do wyschnięcia.

Higieniczna dezynfekcja rąk zgodnie z normą PN-EN 1500: 3ml CL70 wcierać w skórę rąk przez 30sek. Powtórzyć Chirurgiczna dezynfekcja rąk zgodnie z normą PN-EN 12791: 5ml CL70 wcierać w skórę rąk 1,5min.

 

Dezynfekcja powierzchni.

PN-EN 13727:2015-12 – Dezynfekcja powierzchni czystych – 60s. Powierzchnię równomiernie pokryć preparatem (zużywając max. 50ml/m2) przez rozpylanie lub za pomocą nasączonej ściereczki. Rozpylać z odległości ok. 25-30cm na dezynfekowaną powierzchnię. Jednorazowo dezynfekować do 2m2 powierzchni. EN 13697 – 20C/warunki brudu / 5 min bakterie /15 min grzyby – nanieść jw. Odczekać 5-15min UWAGA. Nie stosować na materiały wrażliwe na alkohol (powierzchnie lakierowane, drewno, bejcowane, pleksi). Nie stosować na urządzenia podłączone do prądu. Nie używać w pobliżu źródeł ognia. Powierzchnie kontaktujące się z żywnością po wykonaniu dezynfekcji należy zmyć wodą pitną.

 

Środki ostrożności: Wysoce łatwopalna ciecz i pary. Działa drażniąco na oczy. Może powodować reakcję alergiczna skóry. W przypadku długotrwałego kontaktu możliwe zaczerwienienie, wysuszenie, pękanie skóry. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Unikać wdychania mgły. Stosować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. Chronić przed dziećmi. Nie stosować po upływie terminu ważności. Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych pojemników na odpady zgodnie z przepisami. Przekazać do koncesjonowanej firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów.

 

Pierwsza pomoc. W kontakcie z oczami: chronić niepodrażnione oko, wyjąć szkła kontaktowe. Zanieczyszczone oczy przepłukiwać dokładnie wodą przez co najmniej 10min. Unikać silnego strumienia – możliwość uszkodzenia rogówki. Skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. W przypadku spożycia nie wywoływać wymiotów! Przepłukać usta wodą, podać wodę do picia. Nigdy nie podawać niczego do ust osobie nieprzytomnej Natychmiast wezwać lekarza, pokazać opakowanie lub etykietę. Po narażeniu drogą oddechowąskonsultować się z lekarzem, w razie wystąpienia niepokojących dolegliwości. Wyprowadzić poszkodowanego na świeże powietrze, zapewnić ciepło i spokój. Informacje dotyczące skutków toksykologicznych Działa drażniąco na oczy.

 

 

Zawartość kanister 5L

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl